Tábor už je za námi …

Jaký tedy byl ten letošní?

 

Z mého pohledu ten z lepších v historii našeho táborničení.

Přestože jsme zahajovali tak jako nikdy předtím – mám na mysli krajně nepříznivé povětrnostní podmínky – a po rozpačité přípravě celotáborové etapové hry po stopách Harryho Pottera to všichni vedoucí a jejich zástupci rozjeli ve velkém stylu. Soutěž střídala soutěž, vždy se dokázali domluvit, kdo postaví trať na stezky, hry v budově měly spád a všechny děti se při nich jistě báječně bavily. U táboráků, kterých bylo navzdory počasí dost, se zpívalo o sto šest a malí táborníci se jistě naučili spoustu nových písniček.

Vznikla i táborová píseň Sochová 2011, kterou vždy zpíváme rodičům před definitivním předáním jejich ratolestí.

Díky hasičům jsme u sauny měli i vojenskou sprchu, ta přispěla ke zrychlení koupacího rituálu.

Hospodářka s bravurou sobě vlastní zvládla zásobování, kuchařky nás denně přesvědčovaly, že i v takovém množství se dá výborně a chutně vařit. No, a denně čisté latríny a bleskově ošetřené drobné zdravotní problémy svědčí o dobře odvedené práci naší dlouholeté zdravušky.

Přežili jsme i dvě kontroly ze strany hygieny a oblastní rady Pionýra bez ztráty kytičky.

Takže ještě jednou veliké díky vám všem, kteří jste asistovali při mé táborové derniéře.

Jarda Dopita, naposledy hlavní vedoucí tábora

 

 

 

 

 

 

Rajnochovice - Sochová
Letní tábor

Rajnochovice - Sochová

Ještě včera se třepetaly v podvědomí všech jako ta nejfantastičtější představa. A byly strašně daleko. Teď však jsou tady. Od okamžiku, kdy byla do indexu zapsána známka z poslední zkoušky. Od chvíle, kdy maturitní komise přednesla poslední středoškolské hodnocení. Od minuty, kdy zmizelo vysvědčení v šuplíku anebo bylo vystaveno za naleštěným sklem knihovny. PRÁZDNINY! Jak báječně to slovo zní. Konečně jsou tady a hurá na ně!